Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

Боравак ученика у основној школи Живадинка Дивац

РАСПОРЕД ДНЕВНИХ АКТИВНОСТИ УЧЕНИКА ПРВОГ РАЗРЕДА У БОРАВКУ

700 715 ..................  Долазак ученика у школу

715 – 745 ..................  Доручак

800 – 1135 (1220) ....... Редовна настава

1135 / 1220 – 1300  .....Израда домаћих задатака

1300 – 1345  .............  Ручак

1345 – 1430 ............... Израда домаћих задатака

1430 – 1530 ............... Слободне активности

1530 – 1630 ............... Слободно време

Наставни процес одвија се у посебно опремљеној учионици, прилагођеној и опремљеној искључиво за остваривање рада боравка. Пријатан кутак за учење, игру и дружење  има део са столицама и клупама, али и део за забаву са телевизором, рачунаром (са сталним приступом Интернету), у коме  ученици могу да проведу своје слободно време. Простор у коме  ученици проводе већи део дана су  светли, довољно велики, опремљени аудио-визуалном опремом, дидактичким помагалима, малом приручном библиотеком и рачунарима.

Током боравка у школи ученицима је осигуран доручак, један кувани топли оброк и ужина. Како би се ученицима омогућило, а учитељима олакшало усвајање правила понашања за време оброка,  трпезарија је естетски уређена и прикладно опремљена. Зато је школа преуредила постојећу ђачку кухињу и прилагодила је потребама корисника целодневног боравка.

За разноврсне ученичке активности обезбеђено је довољно материјала (папири, бојице…).

Боравак у школи Живадинка Дивац